GİZLİLİK POLİTİKASI

https://hacibayramvakfi.org/ alan adı web sitesinin (kısaca “Site” olarak anılacaktır) ve “Hacı Bayramı Veli Vakfı” markası tüm hakları sadece ve yalnızca Hacı Bayram-ı Veli Sosyal Hizmetler ve Kültür Vakfı (kısaca “Vakıf” olarak anılacaktır) aittir. Vakıf olarak bu politikayı hazırlamamızdaki amaç sizlerin sitemizi, ürün ve/veya hizmetlerimizi kullanırken güvenli ve eksiksiz bir şekilde hizmet almanızı sağlamaktır. Vakıf, üyeleri, iş ortakları tarafından Site üzerinden elektronik ortamda veya sair şekillerde kendisine iletilen kişisel bilgileri, yaptığı sözleşmeler ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilerle paylaşmaz. Bu politika kapsamında üyelerimizin kişisel verileri tamamen 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ile uyumlu bir şekilde işlenmektedir. Çerez politikamız ve Aydınlatma Metnimiz işbu Gizlilik Politikası’nın ayrılmaz bir parçasıdır. Çerez politikası için https://hacibayramvakfi.org/sozlesmeler/cerez-politikasi , Aydınlatma Metni için ise https://hacibayramvakfi.org/sozlesmeler/aydinlatma-metni adreslerine göz atabilirsiniz. Bizler sizin için buradayız!

Verilerinizin güvende olduğundan emin olmak adına sadece sizler için hazırlanan lütfen bu Politika’yı sonuna kadar okuyunuz.

Bu Gizlilik Politikası şunları tanımlar:

 • Sizin hakkınızda kişisel verilerinizi neden topladığımızı,
 • Hangi kişisel verilerinizi işlediğimizi,
 • Kişisel verilerinizi kimlerin görebileceğini,
 • Kişisel verileriniz ile ilgili sahip olduğunuz hak ve seçenekleri,
 • Kişisel verilerinizi nasıl koruduğumuzu

Gizlilik Politikası burada toplu olarak Hizmet ve/veya Ürün olarak adlandırdığımız Vakfın Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatı ile sizlere sunmuş olduğu Ürün ve/veya Hizmet’i; Vakfın Ürün ve/veya Hizmetleri’ni; aracılar ile gerçekleştirdiğiniz Ürün ve/veya Hizmetler için geçerlidir. https://hacibayramvakfi.org/ adresine yeni bir versiyon göndererek bu Gizlilik Politikası’nı periyodik olarak güncelleyebiliriz. Herhangi bir somut değişiklik yaparsak, değişikliğin yürürlüğe girmesinden önce Hizmet’e bir bildirim göndererek veya paylaştığınız ve kabul ettiğiniz bildirim yöntemleri ile sizi bilgilendireceğiz. Önemli değişiklikler yapacak olursak sizi, değişiklikler yürürlüğe girmeden önce Hizmet’te bir bildirim yayınlayarak yürürlükteki yasaların gerektirdiği şekilde bilgilendireceğiz. Hizmet’i yürürlük tarihinin ardından kullanmaya devam ettiğinizde, yeni Gizlilik Politikası geçerli olacaktır.

Bize Ulaşın

Veri korumayla ilgili sorularınız varsa veya kişisel verileriniz ile ilgili sorunların çözülmesi için talepte bulunacaksanız, öncelikle bizimle Whatsapp Destek Hattından veya Bize Ulaşın bölümünde bulunan İletişim Formu üzerinden iletişim kurmanızı tavsiye ederiz, böylece size daha hızlı yanıt verebiliriz.

Her türlü sorunuz için haftanın 7 günü 09:00 – 20:00 mesai saatleri içerisinde;

 • E-posta           : hacibayramivelivakfi@gmail.com
 • Telefon           : 0312 312 11 10

Vakıf Kimdir?

VAKIF herhangi bir siyasal ya da maddi karşılık beklentisi olmadan yalnızca dinimizin, tarihimizin, coğrafyamızın üzerimize yüklemiş olduğu sorumlulukla insanlığın hizmetinde olan uluslararası sivil toplum kuruluşlarına eğitim, insan kaynakları, iletişim, ulaşım ve lojistik olarak destek vermektedir.

Dünyanın dört bir yanında, farklı kültürlerde ve coğrafyalarda hizmet veren kuruluşlara destek olmak, onların ihtiyaç duyduğu kaynakları sağlamak ve bu sayede global bir yardımlaşma ve işbirliği ağı oluşturarak, güneşin doğup battığı her yerde pozitif bir etki yaratmak.

Uluslararası arenada faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına, onların daha etkili ve verimli çalışmalarını sağlamak amacıyla eğitim, insan kaynakları, iletişim, ulaşım ve lojistik alanlarında sürekli ve kaliteli destek sağlamak. Bu destekle birlikte, bu kuruluşların global hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştırmak ve onların insanlık için yaptığı değerli çalışmalara katkıda bulunmak.

Gizliliğinize Neden Bu kadar Önem Veriyoruz?

Vakıf olarak, Türk mevzuatı başta olmak üzere, hukuka ve kanunlarına bağlı, bilhassa kullanıcılarımızı ve iş birliği yaptığımız ortaklarımıza karşın hassas davranış sergilemeye yönelik, hukukun üstünlüğüne inanan kurumsal yapı olarak bulunmaktayız. Bu doğrultuda, özellikle kullanıcılarımızın ve iş birliği yaptığımız ortaklarımızla olan hukuki ilişkilerimizde, vakıf tarafından sağlanan Aracı Hizmet Sağlayıcılığı faaliyetinde gizliliğe özen göstermekteyiz.

Bu gizlilik politikası, Vakıf Aracı Hizmet Sağlayıcısı sıfatı ile gerçekleştirdiği Ürün ve/veya Hizmetler’de; Vakfın Ürün ve/veya Hizmetleri’ni; Kişisel Verilerinizi nasıl toplayıp işlediğimizi, iş birliği yaptığımız ortaklar ve kullanıcılarımızla aramızdaki hukuki ilişkide mevcut gizliliğe ilişkin hususları açıklamaktadır. Ürün ve/veya Hizmetler, veri toplayabilecek, depolayabilecek ve/veya işleyebilecek şekilde tasarlanmıştır. Vakıf, çeşitli yazılım bileşenlerini oluşmaktadır. Ürün ve/veya Hizmetlerimiz, dünya çapındaki çeşitli ülkelerde bulunan kaynaklar ve sunucular kullanılarak sağlanacak ve bunu yaparken cihazınızdaki yazılım ve bilgilerinize erişilebilecektir. Ürün ve/veya Hizmetlerimiz, kendi gizlilik politikalarına sahip başka şirketlerin web sitelerine ve hizmetlerine erişebilir.

Vakıf, başka şirketlerin gizlilik uygulamalarından sorumlu değildir, dolayısıyla söz konusu şirketlerin gizlilik politikalarını okumanızı öneririz.

Belirli kişisel veri kategorilerini Vakfımıza sağlamamayı tercih edebilirsiniz. Ancak, bu tür verileri Vakfımıza sağlamamayı seçerseniz, hizmetlerimizin güncellemelerini ya da tüm işlevlerini size sağlayamayabiliriz veya sorularınıza yanıt veremeyebiliriz.

Kişisel Verilerinizi Neden Topluyoruz?

Toplanan kişisel verileriniz, Kanun tarafından öngörülen temel ilkelere uygun olarak ve Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde, Vakıf tarafından aşağıda yer alan amaçlar doğrultusunda işlenebilecektir:

 • Vakfımız tarafından sunulan mal ve hizmetleri tanıtmak, üyeleri tanımak ve iletişimi arttırmak, imajı arttırmak, ürün, hizmet ve iletişimini geliştirmek, bağışçılara özel promosyon /tanıtım /kampanya ve duyurular hazırlanması ve gönderilmesi, ürün ve hizmetlerin kullanımına ve/veya ödeme koşullarına ilişkin olarak yapılacak değişiklerin bildirilmesi, bağışçı anketi, bağışçı memnuniyeti uygulamaları ve bilgilendirmeleri yapabilmek, denetim, veri analizi, araştırma, istatistiksel çalışma, trendleri anlama, pazarlama ve reklam hizmetlerinde kullanmak,                
 • Vakıf tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimlerimiz tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi,
 • Vakfın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası,
 • Vakfın ve Vakıfle iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini,
 • İlgili mevzuat hükümleri gereği akdettiğimiz sözleşmeler uyarınca üstlenilen yükümlülükleri ifa etmek, yasal yükümlülüğü yerine getirebilmek ve yürürlükteki mevzuattan doğan haklarımızı kullanabilmek,
 • Kamu güvenliğine ilişkin hususlarda talep halinde ve mevzuat gereği kamu görevlilerine bilgi verebilmek,
 • Doğabilecek uyuşmazlıklarda delil olarak kullanılmak,

Ayrıca, sizlere daha iyi bir Ürün ve/veya Hizmet deneyimi sunabilmek ve Ürün ve/veya Hizmetlerimizin işlemesini sağlamak için verilerinizi farklı işletme amaçlarıyla da kullanıyoruz. Aramızdaki Üyelik ilişkisini sağlıklı bir şekilde uygulamak amacıyla ve aşağıdakiler için gerekli verileri işliyoruz:

 • Hesaplar oluşturmak ve bağış ödemeleri yapmanızı ve Ürün ve/veya Hizmetlerimizden faydalanmanızı sağlamak
 • Hizmeti Yönetmek
 • Ödemeleri doğrulamak ve onaylamak
 • Talep ettiğiniz Ürün ve/veya Hizmetler’i sağlamak ve sunmak
 • Size Hizmet ile bağlantılı bildirimler göndermek
 • Ürün ve/veya Hizmeti Vakıf tarafından Ürün ve/veya Hizmetleri edinen Ürün ve/veya Hizmetlerden faydalananlara daha uygun hale getirmek için.

Bunun yanında, siz değerli harika bir Ürün ve/veya Hizmet sunmak amacıyla aşağıdakiler için gerekli verileri toplamak ve işlemek meşru menfaatimizedir:

 • Profilleri güncellemek ve geliştirmek
 • Ürün ve/veya Hizmet deneyimini geliştirmek ve iyileştirmek
 • Sizinle ilişkilerimizi yönetmek
 • Ürün ve/veya Hizmet’in bir parçası olarak sosyal özellikler sunmak
 • Ürün ve/veya Hizmet deneyiminizi özelleştirmek
 • Yorum ve sorularınıza yanıt vermek ve destek hizmeti sağlamak
 • Size Ürün ve/veya Hizmet yanı sıra diğer E-bülten ve hizmetlerde Vakıf olarak teklifleri sunmak
 • Size güncellemeler, güvenlik uyarıları ve destek mesajları gibi ilgili bilgileri göndermek
 • Diğer Danışmanlar ile iletişim kurmanızı sağlamak
 • Kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için.

Size Ürün ve/veya Hizmetlerimizin yanı sıra başka yerlerde (e-posta da dahil) kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek amacıyla aşağıdakiler için gerekli verileri işlemek meşru menfaatimizdendir:

 • Hizmet ve çevrimiçi davranışlarınızla bağlantılı olarak eriştiğiniz içeriği izlemek
 • Reklamlarımızı ve Ürün ve/veya Hizmeti sunmak, amaçlamak ve iyileştirmek için
 • Hizmetin güvenli ve adil kalmasını sağlamak için

Kişiselleştirilmiş reklamları almamayı nasıl seçeceğiniz hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki “Haklarınız ve Seçenekleriniz” bölümüne bakın.

Ürün ve/veya Hizmet sırasında, tüm bağışçılar arasında eşit şartlar oluşturmak bizim için birinci önceliktir. Kabul edilebilir Kullanım Koşulları hakkında daha fazla bilgi için,  https://hacibayramvakfi.org/sozlesmeler/bagıs-sozlesmesi uzantısında bulunan Vakıf Bağış Sözleşmesi’ne bir göz atın.

Hizmetin ve sosyal özelliklerinin güvenli ve adil kalmasını sağlamak, dolandırıcılıkla mücadele etmek ve diğer yollarla kabul edilebilir kullanımı sağlamak amacıyla aşağıdakiler için gerekli verileri işlemek meşru menfaatimizedir:

 • Ürün ve/veya Hizmet’in ve sosyal özelliklerinin kullanımını analiz etmek ve izlemek
 • Otomatik veya manuel olarak konuşmaları makul hale getirmek
 • Dolandırıcılık yapan veya uygunsuz davranan üyelere karşı gerekli adımları atmak
 • Analiz etmek, profil oluşturmak ve kategorize etmek için.

Yukarıdaki durumların tümünde, toplanan verileri analiz edebilir, profil oluşturmak için kullanabilir ve kategorize edebiliriz.

Eğer onay verirseniz, onayınız ile verilerinizi başka amaçlar için de işleyebiliriz.

Hangi Verilerinizi İşliyoruz?

Her şeyden önce belirtmekte fayda var ki, hizmet kapsamında toplanan verilerin hepsi Bağışçı’yı daha iyi tanımak ve bunun için doğru bir profil çıkararak doğru hizmeti sunabilmektir. Vakıf olarak gerektiğinde IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmakta olduğumuzu bildirmek isteriz. IP adresleri, Bağışçıyı genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilmektedir.

Üyelik veya Site üzerindeki çeşitli formların doldurulması ve oylamaların yapılması suretiyle kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (ad-soyadı, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Vakfımıza vermeleri gerekmektedir. Bu kapsamda başlıca işlenen verileriniz;

Veri TürleriÖrnekleri
Adı SoyadıAd-Soyad…
Doğum Tarihi…./…../…….
Telefon Numarası+90 500 000 00 00
Kredi Kartı Bilgileri
 
 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 7. maddesi gereğince, geri döndürülemeyecek şekilde anonim hale getirilen veriler, anılan kanun hükümleri uyarınca kişisel veri olarak kabul edilmeyecek ve bu verilere ilişkin işleme faaliyetleri işbu Politika hükümleri ile bağlı olmaksızın gerçekleştirecektir.

Bize vermeyi tercih ettiğiniz diğer veriler;

Veri TürleriÖrnekleri
Ödeme hizmeti sağlayıcılarımız Tüm ödeme işlemleriyle bağlantılı olarak ödeme bilgilerinizi toplar.
   

Otomatik olarak topladığımız veriler;

Veri TürleriÖrnekleri
Üyelik bilgilerinizAdı veya etiketi, şifresi,
IP adresiniz ve mobil cihaz tanımlayıcılarıCihazınız veya reklam ID’niz
Cihazınız hakkındaki verilerCihaz adı ve işletim sistemi, tarayıcı türü ve dil, internet hizmet sağlayıcısı ve telefon operatörü
Çerezlerle ve benzer teknolojilerle topladığımız veriler Ne kadar süredir Site’de bulunduğunuz, Site’nin hangi sayfalarına ziyaret ettiğiniz
Yaklaşık konum verisi, 
Ürün ve/veya Hizmet’e ilişkin bilgilerAldığınız seans sayısı, tercih ettiğiniz Danışman bilgileri, satın alınan Ürün ve/veya Hizmet bilgileri
  

İş ortaklarımız aracılığıyla topladığımız veriler;

Veri TürleriÖrnekleri
Demografik verilerIP adresinizin hassas olmayan konumunu belirlemek için
Dolandırıcılığa karşı veriler 
Ödeme hizmet sağlayıcılarından gelen verilerÖdeme doğrulama verileri
Size daha iyi hizmet sağlayabilmemiz için reklam veya analiz amaçlı verilerAnketler
Yaklaşık konum verisi, 
Ürün ve/veya Hizmet’e ilişkin bilgilerAldığınız seans sayısı, tercih ettiğiniz Danışman bilgileri, satın alınan Ürün ve/veya Hizmet bilgileri
  

Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler 6698 sayılı Kanun’un 5. Maddesinde ve bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir. Bu amaçların dışında herhangi bir nedenle verilerinizi işlememizin ve aktarmamızın mümkün olmadığını tekrar belirtmek isteriz.

Kişisel Verilerinizi Aktarıyor Muyuz?

Vakıf tarafından talep edilen bilgiler ve/veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler ve/veya Site üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Vakıf ve iş birliği içinde olduğu kişiler tarafından, Vakıf üyeleri ve kullanıcıları ile yaptığı sözleşmeler ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da üyelerin ve kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir. hacibayramivelivakfi@gmail.com ’dan gönderilen e-postaların tarafınıza gönderilmesini istemiyor iseniz hacibayramivelivakfi@gmail.com adresine e-posta göndererek e-posta gönderim listesinden kolayca çıkabilirsiniz.

Vakıf, Site dahilinde başka sitelere link verebilir. Vakıf, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Kişisel veriler, Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde Vakıf yetkilileri, iş ortakları, tedarikçiler, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile kanunen yetkili özel kurumlar ile paylaşılabilecek, bu amaçlarla sınırlı olarak Kanun m.9’da işaret edilen usul esaslar ile Kişisel Verileri Koruma Kurulu kararları çerçevesinde yurt dışına aktarılabilecektir. Vakıf, işbu Gizlilik Politikası’nda aksi belirtilmedikçe kişisel ilgilerden herhangi birini Vakfın iş birliği içinde olmadığı üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Aşağıda belirtilen sınırlı durumlarda Vakıf, işbu “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumları tahdidi olarak saymak gerekirse, şöyledir;

A. Yetkili hukuki otoriteler tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Yönetmelik vb. gibi hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının;
B. Vakıf üyeleri ve kullanıcıları ile yaptığı sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmasının;
C. Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesinin ve
D. Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerdir.

Verilerinizin Aktarıldığı Yerler:

Şirket/KurumAldığımız Hizmet/Sebebimiz
Aracı ödeme kuruluşu
Kullanıcı hareketleri analizi
Çerez onaylarının ve retlerinin alınması

Kişisel Verilerinize Kimler Erişebilir?

Kişisel verileriniz yurt dışına aktarılmamaktadır. Ancak aşağıdaki durumlarda verilerinize, Vakıf dışında diğer taraflarca erişilebilir:

Diğer kullanıcılar;

Sosyal özellikler Ürün ve/veya Hizmetlerimizin merkezi bir bileşenlerindendir. Forum sayfamızdan, değerlendirme/yorum sayfamızdan başka kullanıcılar ile iletişime geçebilir, Ürün ve/veya Hizmetlerimize ilişkin görsellere yorum yapabilir, etkileşime geçebilirsiniz.

Vakıf Yetkilileri;

Yetkililer profil verilerinizi görebilir ve gönderdiğiniz mesajları okuyabilir. Sadece Profil Bilgileriniz doğrultusunda kişisel bilgilerinizi görüntüleyebilirler. Profil Bilgilerinin kişisel bilgileriniz doğrultusunda olmasından kaynaklı aktarılan veride, kişisel verinin alenileştirilmiş olması sebebiyle Vakfın bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Yetkililer ile gerçekleşen görüşmeler tamamen gizlidir.

Hizmet sağlayıcılarımız;

Şirket, Ürün ve/veya Hizmet’i sağlamamıza yardım eden tedarikçilere sahiptir. Bu tedarikçiler, Ürün ve/veya Hizmet’i sunmak ve görevleri gerçekleştirmek amacıyla (reklam gösterme, analiz ve dolandırıcılığı önleme) yalnızca Vakıf talimatları uyarınca ve bunlara göre verilerinizi işler.

Diğer şirketler ve kamu yetkilileri;

Ödemeleri doğrulamak ve dolandırıcılık ve yasa dışı faaliyetle mücadele etmek için, diğer vakıf ve kuruluşlarla veri işleyebilir ve paylaşabilir ve verileri yasal talepler olması halinde kamu yetkililerine verebiliriz.

Aynı zamanda Vakfın; sahip olduğu verileri, veri sahibinin onayına bağlı olarak, yasalara uymak veya kişisel hakları mülkiyeti veya Vakfın, Bağışçıların veya diğer kişilerin güvenliğini korumak amacıyla ifşa etme hakkı saklıdır.

Reklamcılık ve Sosyal Medya ortakları;

Hizmet; ortaklarımızdan sosyal medya etkileşim araçları, ara yüz program uygulamaları aracılığıyla veya yazılım geliştirme kitleri aracılığıyla sunulan özellikler gibi özellikler barındırır. Bu ortaklar verilerinize erişebilir ve kendi gizlilik politikaları uyarınca bunları kullanabilir.

Bu ortakların veri işleme uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, gizlilik politikalarını incelemenizi öneririz. Bu ortaklar, aktivitelerinizle ve cihazınızla ilgili (ör. IP adresiniz, mobil tanımlayıcılar, ziyaret ettiğiniz sayfa/sayfalar, konumunuz, saat) verilere erişebilir. Ayrıca sizinle ilgili topladığımız verileri üçüncü taraf reklam ortaklarıyla birleştirerek paylaşabiliriz. Söz konusu reklam ortakları, bu verileri (ve diğer hizmetlerden toplanan benzer verileri) kendi ağları içindeki üçüncü taraf hizmetlerini ziyaret ettiğinizde size hedefli reklam sunmak amacıyla kullanabilir. Bu ortaklar, kendi gizlilik politikaları uyarınca hareket edebilir. Bu uygulama genelde “ilgi alanına dayalı reklam” veya “online davranışsal reklam” olarak adlandırılır. Kişisel verilerinizi üçüncü taraf reklam ortaklarıyla paylaşmamayı tercih ediyorsanız aşağıdaki “Haklarınız ve Seçenekleriniz” bölümündeki talimatları takip edebilirsiniz.

Uluslararası veri aktarımları;

Uluslararası faaliyetler aracılığıyla Ürün ve/veya Hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, yapılan görüşme talepleri ve diğer konularda kişisel verilerinizin paylaşılması gerekebilir. Farklı ülkeler, ülkenizdekinden farklı veri koruma yasalarına sahip olabileceğinden, işbu Gizlilik Politikasında açıklanan şekilde verilerinizin korunması için uygun tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla gerekli adımları atarız. Kullanabileceğimiz uygun tedbirler arasında, AB Komisyonu tarafından onaylanan standart sözleşme maddeleri ve diğer yasal tedbirler bulunmaktadır.

Bizlerle Korumadasınız!

Kişisel bilgilerinizi kesinlikle özel ve gizli tutmayı; bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt ederiz. Vakıf, gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Site’ye ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerinizin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Vakfın herhangi bir kusurlu veya kusursuz sorumluluğu olmayacaktır.

Vakıf, kullanıcılara ve kullanıcıların Site’yi kullanımına dair bilgileri, çerez (Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen çerezler, ana bellekte saklanmak üzere, bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası, bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak, internetin kullanımını kolaylaştırır. Kısacası sunucu bir sonraki kullanımız da sizin tercihlerinizi hatırlar. Çerezler, bir web sitesini kaç kişinin kullandığı; bir kişinin web sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve sitede ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek amacıyla kullanılabilir. Ayrıca, kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kullanıcı sayfalarından, dinamik olarak izinli pazarlama mesajı ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Çerezler, ana bellekten veya kullanıcıların e-mail adresinden veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için oluşturulmamıştır. Çerez kullanımı zorunlu olmamakla beraber kullanıcılar dilerse, çerezlerin alınmamasını veya çerez işlenmesi halinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde, tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Hangi Çerezleri Kullanıyoruz?

Analiz yapmak, hedefe dönük reklamlar sunmak ve dolandırıcılığı önlemek için tanımlama bilgileri ve benzer teknolojileri kullanırız. Tanımlama bilgileri ve benzer teknolojiler, bize ve ortaklarımıza Ürün ve/veya Hizmet içinde tercihlerinizi kaydetme ve aktivitelerinizi takip etme olanağı verir. Ortaklarımızın kendi gizlilik politikaları uyarınca hareket edebileceğini lütfen unutmayın.

Bu işlemlerle amacımız: dolandırıcılığı tespit etme ve önleme; kullanıcıların Ürün ve/veya Hizmet’i bir cihazda kullanmasını ve daha sonra bıraktığı yerden başka bir cihazda sorunsuz şekilde devam etmesini sağlama; analiz, kişiselleştirme ve ilişkilendirme; bilinen veya tahmin edilen tüm cihazlarda kullanıcıya aynı reklamın gösterilme sayısını sınırlandırma; ve/veya tüm cihazlardaki tarayıcı modellerinden elde edilen verilerle cihazlarda kişiselleştirilmiş reklamlar sunmaktır.

Daha fazla bilgi için https://hacibayramvakfi.org/sozlesmeler/cerez-politikasi adresini ziyaret edin. Tarayıcı ayarlarınızdan çerezleri devre dışı bırakabilirsiniz ancak bu durumda Ürün ve/veya Hizmet’in bazı özellikleri düzgün çalışmayabilir.

Zorunlu ÇerezlerBu çerezler zorunludur ve Vakıf İnternet sayfalarından kaldırılamaz. Kalıcı çerezler ziyaretçilerin tercihlerini hatırlatır ve tarayıcı vasıtasıyla bilgisayarınızda veya telefonunuzda depolanır.
Tercih ÇerezleriBu çerezler sizlerin site ve uygulama üzerindeki tercihlerini ve seçimlerinizi hatırlayarak sitemizde sunulan hizmetlerin sizin için kişiselleşmesini sağlamaktadır.
Sosyal Medya ÇerezleriBu çerezler sizlerin sosyal medya kullanımlarınız hakkında bilgilerin toplanmasını sağlar.
Performans ve Analiz ÇerezleriBu çerezler sayesinde sitemizi ve uygulamalarımızı kullanımınızı ve performans analizi yaparak sizlere verdiğimiz hizmetleri daha iyi hale getirebiliyoruz.
Hedefleme veya Reklam ÇerezleriBu tür çerezler kullanıcıların tanınması ve profillemesi, reklam ve pazarlama faaliyetlerinin hedeflenmesi ve içeriğin özelleştirilmesi amacı ile kullanılmaktadır.
  

Haklarınız ve Seçenekleriniz

Vakıf kapsamında E-Bülten e-postalarını almak amacıyla E-Bülten Üyeliği oluşturabilirsiniz.

E-bülten Üyeliği almamayı da seçebilirsiniz. Bahsi geçen iletişimlerdeki talimatları takip ederek bizden gelen E-bülten e-postalarını almayı bırakabilirsiniz. Hizmet, Hizmet Şartları veya bu Gizlilik Politikası gibi konular hakkında pazarlama amacı olmayan iletişimler almaya devam edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Ayrıca verilerinizi düzeltme, sildirme, verilerinizi kullanma ve paylaşma şeklimize itiraz etme ve verilerinizi paylaşma şeklimizi kısıtlama hakkına da sahipsiniz. İzninizi istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

Tüm taleplere makul bir süre içerisinde yanıt veririz. Sizi memnun edecek şekilde henüz ilgilenmediğimiz çözülmemiş bir gizlilik veya veri kullanım sorunuz varsa çözülmemiş şikayetler için hacibayramivelivakfi@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Veri sahibi olarak yukarıda belirtilen haklarınızdan herhangi birini kullanmak isterseniz lütfen yukarıdaki “Bize Ulaşın” bölümünde belirtilen destek seçeneklerini kullanın. Tüm taleplere yürürlükteki yasalar çerçevesinde yanıt verilir. Gizliliğinizi korumak için talebinizi yerine getirmeden önce alışveriş faturası veya diğer hesap bilgilerini sorabilir, üyelik hesabınızla e-posta adresinizi bağlamanızı isteyebilir veya Hizmetlerimiz üzerindeki aktiviteleriniz hakkında size soru sorarak kimliğinizi doğrulamak için ilave adımlar ekleyebiliriz.

Verilerinizi Nasıl Koruyoruz?

Güvenli bir Ürün ve/veya Hizmet deneyimi sağlamak için, verilerinizi izinsiz erişime, kaybolma, uygunsuz kullanım veya değiştirilmeye karşı korumak amacıyla, sürekli olarak idari, teknik ve fiziksel güvenlik önlemleri geliştiriyor ve uyguluyor; bu şekilde güvenlik tedbirlerini sağlıyoruz.

Verilerinizi, hesabınız etkin olduğu ya da size Ürün ve/veya Hizmetin sağlanması için gerekli olduğu sürece saklarız. Örneğin kullanılmayan hesapların kimliğini periyodik olarak gizleyebilir ve gerekli olmayan verileri düzenli olarak araştırabilir ve bunların kimliğini gizleyebiliriz. Kişisel verilerinizi kaldırmamızı talep etmeniz durumunda, yerel yükümlülüklerimizi yerine getirmek, uyuşmazlıkları gidermek ve sözleşmelerimizi uygulamak gibi meşru ticari çıkarlarımız için gerekli süre boyunca verilerinizi saklayacağımızı lütfen göz önünde bulundurun.

Güncellemelerimiz

Vakıf, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Site’de yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Vakıf değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, Site’de yayınlandığı tarih itibariyle yürürlüğe girer.

Hacı Bayram-ı Veli Sosyal Hizmetler ve Kültür Vakfı

Hacıbayram mahallesi Güvercin Sokak no:39 Altındağ/Ankara

Son Güncelleme Tarihi: 10.05.2024