HAKKIMIZDA

Ankara’dan dünyaya uzanan kardeşlik eli…

Hacı Bayramı Veli Sosyal Hizmetler ve Kültür Vakfı olarak 05.11.1993 tarihinde Ankara merkezli olarak faaliyetlerimize başladık.

Vakfımız, 31 yıllık tecrübesiyle, Hacı Bayram-ı Veli Hz.’nin manevi mirasına sahip çıkarak köklerini sağlam bir toplumsal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinden almaktadır. Kuruluşumuzdan bu yana yoksul ve muhtaç insanlara yardım eden, hafızlık yapmak isteyen talebelere kucak açan, onlara barınma dahil her türlü imkânı sunan, kurban ve diğer dini ve sosyal projelerimizle faaliyetlerini yürüten bir vakıf olduk.

Kurban faaliyetlerimiz ile her yıl binlerce insanın kurbanlarının, İslami hassasiyetlere uygun, sağlıklı ve güvenilir bir şekilde kesilmesine vesile olmakla birlikte aynı hassasiyetle kesilen kurbanların etlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında önemli bir rol oynadık. Sizlerin bayram coşkusunu ihtiyaç sahipleriyle paylaştık. Uzattığınız yardım elinin, mazlum çocukların dua ve tebessümleri ile dolmasına vesile olduk.

1993 yılından itibaren süregelen bu yolculuğumuzda başta Hacı Bayram-ı Veli Hz. Olmak üzere Anadolu’nun tarihî zenginliklerinden ilham alarak, toplumumuza değer katmayı, ihtiyaç sahiplerine umut olmayı sürdürüyoruz.

Yardımlarınız, bu yolda yürümek ve bütün dünyada toplumsal birlik ruhumuzu pekiştirmek adına atılmış kıymetli adımlardır. Her bir bağışınız, geçmişimizden aldığımız ilhamla geleceğe umut taşımamıza yardımcı olmaktadır. Güvenli ve kolay bağış yöntemlerimizle, binlerce kilometre uzaktaki bir yetimin başını okşayabilmenin huzurunu kalbinizde hissedin. Şimdi harekete geçin, Hacı Bayram Veli’nin yolunda iyiliğin tohumlarını birlikte ekelim.

İyilik için Varız

ANADOLU'NUN KALBİNDEN BİR YARDIMLAŞMA HAREKETİ